GN 2/2021 Archiwum

Ta nagroda zobowiązuje

"Gość Niedzielny" w gronie osób i instytucji najbardziej zasłużonych dla misji. Uroczystość wręczenia medali "Benemerenti in Opere Evangelizationis" odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Nasz tygodnik został nagrodzony w kategorii "informacja medialna". Nagrodę odebrał redaktor naczelny ks. Adam Pawlaszczyk. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli środowisk misyjnych w Polsce  misjonarzy i misjonarki, osoby odpowiedzialne za formację misyjną w zgromadzeniach zakonnych, diecezjach i parafiach oraz delegację Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Nagroda jest dla nas zobowiązaniem do dalszego promowania na naszych łamach działań na rzecz misji oraz pracy misjonarek i misjonarzy, również świeckich. Zachęcamy do przeczytania archiwalnych artykułów na ten temat, które ukazały się w "Gościu Łowickim". Oto niektóre z nich:

  • O tym jak wygląda życie w Patagonii Argentyńskiej opowiadał nam ks. Adam Kwaśniak. Więcej w artykule Jezus zmartwychwstaje cztery razy
  • Z kolei o. Jarosław Wysoczański OFMConv w wywiadzie Boży sen o człowieku wspominał męczenników z Peru - o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiega, swoich współbraci wyniesionych na ołtarze. Pracował z nimi na tej samej misji. Gdy porwali ich terroryści, przebywał akurat w Polsce. Podkreśla, że gdyby był z nimi wtedy, to i on zostałby zamordowany.
  • Ciekawa jest historia małżeństwa Ewy i Ruslana Baigazinów. Poznali się w Kazachstanie. Ewa, mieszkanka podłowickich Bobrownik, trafiła tam, jako młoda misjonarka. Gdy wróciła do ojczyzny, za głosem serca podążył za nią Ruslan. Szczegóły w artykule Pierścionek od "Czyngis-chana".
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama