Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ta nagroda zobowiązuje

"Gość Niedzielny" w gronie osób i instytucji najbardziej zasłużonych dla misji. Uroczystość wręczenia medali "Benemerenti in Opere Evangelizationis" odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Nasz tygodnik został nagrodzony w kategorii "informacja medialna". Nagrodę odebrał redaktor naczelny ks. Adam Pawlaszczyk. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli środowisk misyjnych w Polsce  misjonarzy i misjonarki, osoby odpowiedzialne za formację misyjną w zgromadzeniach zakonnych, diecezjach i parafiach oraz delegację Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Nagroda jest dla nas zobowiązaniem do dalszego promowania na naszych łamach działań na rzecz misji oraz pracy misjonarek i misjonarzy, również świeckich. Zachęcamy do przeczytania archiwalnych artykułów na ten temat, które ukazały się w "Gościu Łowickim". Oto niektóre z nich:

  • O tym jak wygląda życie w Patagonii Argentyńskiej opowiadał nam ks. Adam Kwaśniak. Więcej w artykule Jezus zmartwychwstaje cztery razy
  • Z kolei o. Jarosław Wysoczański OFMConv w wywiadzie Boży sen o człowieku wspominał męczenników z Peru - o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiega, swoich współbraci wyniesionych na ołtarze. Pracował z nimi na tej samej misji. Gdy porwali ich terroryści, przebywał akurat w Polsce. Podkreśla, że gdyby był z nimi wtedy, to i on zostałby zamordowany.
  • Ciekawa jest historia małżeństwa Ewy i Ruslana Baigazinów. Poznali się w Kazachstanie. Ewa, mieszkanka podłowickich Bobrownik, trafiła tam, jako młoda misjonarka. Gdy wróciła do ojczyzny, za głosem serca podążył za nią Ruslan. Szczegóły w artykule Pierścionek od "Czyngis-chana".
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama