GN 2/2021 Archiwum

O której na cmentarz?

W tym roku Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Jest to święto nakazane, więc tego dnia katolicy zobowiązani są do uczestnictwa w Mszy św. Kapłani będą sprawować Eucharystię również na nekropoliach.

Na cmentarzu katedralnym w Łowiczu liturgii przewodniczyć będzie ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Mszę św. odprawi w nowej kaplicy o 10.00. Kolejna Eucharystia na tym cmentarzu sprawowana będzie o 12.00 przez kapłanów z parafii MB Nieustającej Pomocy. Również w samo południe Msza św. celebrowana będzie na drugim łowickim cmentarzu - Emaus.

W Skierniewicach na cmentarzu miejskim Msza św. rozpocznie się o 13.00. Odprawi ją bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

W Sochaczewie na cmentarzu przy ul. Traugutta Msza św. rozpocznie się o 12.30. Poprzedzi ją procesja, która wyruszy z kościoła parafii św. Wawrzyńca o 11.50. Na cmentarzu przy al. 600-lecia Msza św. rozpocznie się również o 12.30.

W Kutnie na cmentarzu przy ul. Cmentarnej Msze św. zostaną odprawione o 11.30 (z procesją wypominkową) i 16.00.

W Rawie Mazowieckiej Msza św. na cmentarzu rozpocznie się o 12.00. Sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej. Następnie wyruszy tradycyjna procesja połączona z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Zakończy się przy krzyżu na nowej części cmentarza.

Na cmentarzu w Łęczycy Msze św. w tamtejszej kaplicy sprawowane będą o 10.30 i 12.00.

W Białej Rawskiej Msza św. na cmentarzu odprawiona zostanie o 12.00. Natomiast o 19.00 w kaplicy cmentarnej odbędzie się nabożeństwo różańcowe.

W Żyrardowie Eucharystie odbędą się w kaplicy cmentarnej  o godz. 12.00 zaś na cmentarzu parafialnym św. Karola Boromeusza o godz. 10.00 i 12.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama