powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
W parafii ojców pasjonistów wzywano wstawiennictwa świętych i błogosławionych, pochodzących ze zgromadzeń o. pasjonistów i s. nazaretanek  
W parafii ojców pasjonistów wzywano wstawiennictwa świętych i błogosławionych, pochodzących ze zgromadzeń o. pasjonistów i s. nazaretanek
Ewa Kalinowska

Świeca symbolem łączności przejdź do galerii

W Rawie Mazowieckiej Noc Świętych odbyła się w dwóch parafiach: Niepokalanego Poczęcia NMP i u ojców pasjonistów.

nap, ek, pnpnmp

|

GOSC.PL

dodane 01.11.2018 11:25
0

W małym kościółku nabożeństwo rozpoczęło się procesyjnym wejściem kapłanów, młodzieży i sióstr z relikwiami świętych i błogosławionych. Następnie młodzież przeczytała przygotowaną prezentację świętych i błogosławionych z rodziny pasjonistowskiej oraz zgromadzenia sióstr nazaretanek. Zebrani mogli poznać m.in. św. Pawła od Krzyża, założyciela zgromadzenia o. pasjonistów, św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, kleryka, św. Innocentego Canoura Arnau, męczennika hiszpańskiego, św. Karola Houbena, spowiednika i kierownika duchowego, św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę, bł. Franciszkę Siedliską, założycielkę zgromadzenia sióstr nazaretanek oraz błogosławione męczennice z Nowogródka. Po zapoznaniu z sylwetką świętego zapalana była jedna świeca, jako symbol łączności ze świętymi w niebie. Każda prezentacja kończyła się wzywaniem wstawiennictwa świętej osoby.

W centrum czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu z tekstami i pieśniami, zakończona błogosławieństwem. Na końcu wszyscy obecni zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia.

Prezentacja świętych w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP   Prezentacja świętych w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP
Archiwum parafii NP NMP
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w kaplicy - namiocie spotkanie ze świętymi przeżywali także wierni z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. W czuwaniu uczestniczyła rzesza młodych, którzy przybyli nie tylko z terenu Rawy, ale także z dekanatu, a nawet dalszych miejscowości. Najpierw zostały wniesione relikwie świętych i błogosławionych. Młodzież odczytała cytaty niektórych patronów. Po liturgii słowa oraz przyjęciu Komunii Świętej odbyła się procesja z relikwiami po placu J. Piłsudskiego, podczas której śpiewano Litanię do Wszystkich Świętych. Po powrocie do kaplicy został wystawiony Najświętszy Sakrament, a młodzież z grupy Genesis w czterech mini scenkach przedstawiła postacie czterech świętych: św. Augustyna, św. Victorii, św. Joanny Berty Molli i św. Maksymiliana. Refleksji i adoracji towarzyszyła muzyka i śpiew. Kończąc nabożeństwo ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii, podziękował wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie czuwania. Ksiądz proboszcz zadał także uczestnikom pytanie: Kto był głównym bohaterem czuwania? Poprawnej odpowiedzi udzielili młodzi – wskazując na Chrystusa.

1 / 1
Noc Świętych w Rawie Mazowieckiej

Foto Gość DODANE 01.11.2018

Noc Świętych w Rawie Mazowieckiej

​W Rawie Mazowieckiej na modlitwę ze świętymi wierni przybyli do klasztoru ojców pasjonistów. Modlitwie towarzyszyła prezentacja świętych, a także muzyczne uwielbienie.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CZUWANIA
  • NOC ŚWIĘTYCH
  • RAWA MAZOWIECKA

Polecane w subskrypcji

  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE