Nowy numer 46/2018 Archiwum

Gesty dla zmarłych

– Tutaj kazanie właściwie mówi się samo, bo każdy grób to katecheza dla nas. I wołanie ze wszystkich stron świata, że prochem jesteśmy i w proch się obrócimy – mówił bp Wojciech Osial.

W uroczystość Wszyst- kich Świętych, a także w Dzień Zaduszny na cmentarzach odprawione zostały Eucharystie i procesje z modlitwami za zmarłych. Refleksji sprzyjały głoszone na cmentarzach kazania, w których duchowni zachęcali do stawiania sobie pytania, jaki ślad każdy z dziś żyjących pozostawi po sobie. Na wielu nekropoliach odbywały się kwesty na rzecz ratowania starych, zabytkowych grobowców.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy