GN 2/2021 Archiwum

Ze świętymi na sportowo

Po raz kolejny na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu odbył się Maraton Świętych.

Coroczna impreza tym razem odbyła się pod hasłem: "Polscy Święci - 100 lat wolnej Polski". Przygodę ze świętymi rozpoczęła krótka modlitwa do świętych patronów. Przybyli radośnie wykrzykiwali imiona znanych mieszkańców nieba, których następnie proszono o wsparcie.

Tegoroczna tematyka nawiązywała do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniom zostały przybliżone sylwetki 7 świętych Polaków, wyniesionych na ołtarz w ciągu ostatnich 100 lat. Byli to: ks. Zygmunt Gorazdowski, bp Józef Bilczewski, bp Józef Sebastian Pelczar, s. Faustyna Kowalska, s. Urszula Ledóchowska, o. Maksymilian Maria Kolbe i papież Jan Paweł II. Ten ostatni był dobrze znany dzieciom, bo od lat patronuje ich szkole.

Niektóre konkurencje wymagały skupienia i sprytu   Niektóre konkurencje wymagały skupienia i sprytu
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Pomiędzy prezentacjami świętych odbywały się różnego rodzaju rywalizacje nawiązujące do życia i działalności świętych. Były: bieg z jajkiem, głuchy telefon, bieg z jabłkiem na głowie, a także slalom na sankach, strzał do bramki i konkurencja pamięciowa. Po prezentacji św. s. Faustyny uczniowie, katecheci i rodzice wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Imprezę religijno-sportową zorganizowali katecheci Monika Wilkoszewska i Piotr Miazek. Dobrym duchem spotkania był ks. Adam Domański, proboszcz.

Przygoda z poznawaniem świętych, zgodnie z tradycją, zakończyła się "biegiem do nieba". Start wyznaczono na środku boiska, zaś metę - "niebo" - w jednej z bramek. Najmłodsze dzieci do celu skakały na jednej nodze, starszym polecono skoki na obu nogach, zaś dorosłym - bieg tyłem. Wprowadzone utrudnienie miało przypominać, że droga do świętości nie zawsze jest prosta i łatwa.

Na uczestników wydarzenia czekały gorąca herbata i ciasto.

Uczestnicy tegorocznego Maratonu Świętych   Uczestnicy tegorocznego Maratonu Świętych
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama