Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ojcostwo w poezji i pieśni

Pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa" w parafii MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu odbył się Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji Chrześcijańskiej oraz Konkurs Poezji Chrześcijańskiej Śpiewanej.

Od lat organizatorem imprezy jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łowickiej. Jury, któremu przewodniczyła Grażyna Sobieszek, oceniało startujących w dwóch kategoriach - recytacja i śpiew. W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział 47 uczniów z różnych stron diecezji.

Wśród recytujących I miejsce przypadło Julii Rybickiej z Iłowa, II - Julii Kardialik ze Skierniewic, III zaś - Sandrze Łęckiej z Iłowa. Jury przyznało także wyróżnienia, które powędrowały do Małgorzaty Miklaszewskiej z SP nr 5 w Skierniewicach, Jakuba Grabowskiego z SP w Międzyborowie oraz do Natalii Gładki z SP w Popowie.

W kategorii poezji śpiewanej najlepsza okazała się Maja Ciesielska z SP nr 2 w Łowiczu. II miejsce wyśpiewała Magdalena Cichosz ze Słubic. III miejsce zajął zaś duet Oliwia Byczkowska i Natalia Sobczyk z SP nr 2 w Kutnie. Również w tej kategorii zostały przyznane wyróżnienia, które otrzymały: Karolina Brabowska i Anna Łykowska z SP nr 2 w Kutnie.

Laureaci Konkursu Poezji Chrześcijańskiej Śpiewanej   Laureaci Konkursu Poezji Chrześcijańskiej Śpiewanej
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama