Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z wizytą w pałacu

Dzieci i młodzież z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie zwiedzali Pałac Prezydencki.

Wizyta w domu głowy państwa była możliwa dzięki uprzejmości ks. Zbigniewa Krasa, kapelana Prezydenta RP.

Pobyt w pałacu rozpoczęto od Eucharystii w kaplicy prezydenckiej. Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Lech, proboszcz żyrardowskiej parafii, a homilię wygłosił kapelan. W modlitwie uczestniczył także ks. Michał Wasilewski, wikariusz. Kaznodzieja zachęcał uczestników liturgii do pomnażania swoich talentów otrzymanych od Boga, aby w przyszłości lepiej służyć ojczyźnie i społeczeństwu.

Po modlitwie przyszedł czas na zwiedzanie pałacu. Młodzi żyrardowianie zobaczyli salon pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy i Andrzeja Duby, z którego często udziela wywiadów Telewizji Polskiej. W programie zwiedzania były także pokoje, w których prezydent przyjmuje gości na posiłkach. Wrażenie na zwiedzających zrobiły sala obrazowa i sala kolumnowa. W tej ostatniej dzieci i młodzież zrobili wspólne zdjęcie pamiątkowe.

Kapelan żegnając się z żyrardowianami, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy podarował parafii flagę Polski z okazji 100-lecia niepodległości. Goście obiecali, że przy różnych okazjach związanych z ważnymi wydarzeniami państwowymi z dumą przy fladze będą śpiewać hymn państwowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama