Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jubileuszowa edycja

Trwają eliminacje do XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. 27 listopada upływa termin zgłoszeń.

Finał rozgrywać się będzie od 10 do 13 stycznia 2019 roku i ma charakter konkursu. Żeby wziąć udział w tym przesłuchaniu, trzeba pomyślnie przejść I etap. Eliminacje w naszym regonie odbędą się 10 grudnia w Łódzkim Domu Kultury i 18 grudnia w Domu Kultury "Świt" w Warszawie.

Termin zgłoszeń upływa 27 listopada. Przyjmowane są one drogą elektroniczną. Należy wypełnić formularz na stronie festiwalu: mfkip.pl. Tam też znajduje się regulamin.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I stopnia). Dolna granica wieku uczestnika to ukończone w roku edycji festiwalu 6 lat. Występować można solo lub w zespole.

Wśród laureatów festiwalu jest osoba z diecezji łowickiej. Podczas XXI edycji Malwina Ciesielska z Łowicza zdobyła I miejsce w kategorii dziecięcej oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie tradycyjnej polskiej pastorałki "Oj, Malyńki".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama