Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitwa i ornat w prezencie

W piątek 23 listopada bp Józef Zawitkowski skończył 80 lat. W tym dniu za jubilata w łowickiej katedrze została odprawiona Msza św. dziękczynna.

Następnie ks. Robert Kwatek przeczytał list od jubilata, w którym wyjaśnia on powody swojej nieobecności. „Jestem w domu rodzinnym w Wale i chcę modlić się z rodzeństwem w ciszy w żdżarskim kościele, aby reszta dni moich była dziękczynieniem Bogu, Matce Bożej, mojej Księżnej Łowickiej, i dobrym ludziom, którzy swoją modlitwą zbudzili mnie ze śpiączki. Bóg Wam zapłać! Na świętowanie jestem jeszcze za słaby. Niech mi księża biskupi i zebrani dziś w katedrze wybaczą i usprawiedliwią moją nieobecność” – napisał bp Zawitkowski (na zdjęciu obok).

Podczas homilii bp Dziuba przypomniał najważniejsze daty i wydarzenia z życia jubilata. Po Mszy św. wierni złożyli podpisy na przygotowanych kartkach, które wraz z darem – ornatem z wizerunkiem św. Jana Pawła II – zostały przekazane jubilatowi jako wyraz wdzięczności.

W niedzielę za bp. Józefa modlono się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Eucharystii przewodniczył sam jubilat. Po życzeniach wierni i kapłani wysłuchali koncertu „Wolność krzyżami się mierzy”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama