Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tysiąc pozdrowień dla Maryi

W Niepokalanowie trwa nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP, składająca się z 1000 "Zdrowaś, Maryjo" dziennie. Po raz drugi do jej odmawiania zaprosili ojcowie franciszkanie.

Od 29 listopada do 7 grudnia w kaplicy św. o. Maksymiliana od godz. 7 do 21 przed Najświętszym Sakramentem odmawiany jest Różaniec. Modlitwa odbywa się w 5 blokach modlitewnych, po 2 godziny każdy, z przerwami na odpoczynek, posiłek, cichą modlitwę. W każdym bloku odmawiane są 4 części Różańca. W ten sposób każdego dnia zostaje odmówionych 1000 Pozdrowień Anielskich. Uczestnicy nowenny modlą się także Koronką do Bożego Miłosierdzia i uczestniczą w Eucharystii. Osoby, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w tych dniach w nowennie, mogą dołączyć drogą internetową.

Inicjatorem Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i zorganizowania nowenny na wzór św. s. Faustyny, która taką nowennę odprawiła trzy razy w życiu, jest o. Mirosław Kopczewski.

Intencją główną jest prośba o triumf Niepokalanego Serca Maryi w Polsce i na świecie. Modlący się proszą także m.in. o pokój w Polce i na świecie, o jedność Kościoła, modlą się za ojczyznę i o pełną ochronę prawną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama