Powołaniowy szturm do nieba

W pierwszą niedzielę Adwentu ruszyła inicjatywa parafialnych dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w diecezji. Każdego dnia jedna z parafii, przez cały dzień, będzie zanosić prośby do Boga w tej intencji.

Do każdej parafii dotarł list napisany przez bp. Andrzeja F. Dziubę, będący zaproszeniem do włączenia się w modlitwę. "Z wielką troską jako pasterz diecezji patrzę na coraz mniejszą liczbę młodych ludzi, którzy pragną przeżywać swoje życie jako kapłani diecezji łowickiej. Liczba alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu spadła z 60 alumnów w początkach do 16 w roku obecnym. W niektórych parafiach jestem zmuszony pomniejszać liczbę posługujących tam kapłanów. Innych Pan Bóg doświadcza poprzez choroby czy osiągnięty wiek. Powołania rodzą się z modlitwy, dlatego zwracam się z prośbą o modlitwę o powołania kapłańskie do łowickiego seminarium. Proszę kapłanów, aby w każdej parafii w I niedzielę miesiąca było wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. Również, za Radą Kapłańską, pragnę powołać dzieło nieustającej modlitwy o powołania kapłańskie. Każda parafia na zmianę, według ustalonego porządku, począwszy od I niedzieli Adwentu, niech gromadzi się w kościołach, aby błagać Boga o nowe i święte powołania do naszego Seminarium" - napisał ordynariusz diecezji.

Na stronie internetowej diecezji łowickiej zostały zamieszczone zestawy czytań biblijnych, a także komentarze do pierwszego czytania i Ewangelii, objaśniające tajemnicę Bożego powołania w świetle wybranych tekstów biblijnych, przygotowane przez ks. Mariusza Szmajdzińskiego. Mogą one posłużyć jako szkice do homilii, teksty rozważań podczas nabożeństwa słowa Bożego lub adoracji Najświętszego Sakramentu w parafialnym dniu modlitw o powołania.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..