Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ku czci Niepokalanej

Niezwykły śpiew oparty na tradycji Wschodu zabrzmi w piątek w kaplicy WSD w Łowiczu. Natomiast w niedzielę w seminarium zaprezentowane zostaną oratorium bp. Józefa Zawitkowskiego i pieśni maryjne.

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej przygotowuje się do odpustu patronalnego. Tak, jak w latach poprzednich, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w kaplicy seminaryjnej sprawowane będzie nabożeństwo, którego zasadniczą częścią jest "Akatyst ku czci Bogurodzicy". To hymn liturgiczny typowy dla Kościoła wschodniego. Zaśpiewają go klerycy łowickiego seminarium. Nabożeństwo rozpocznie się w piątek 7 grudnia o 20.00 i ma charakter otwarty. Przybyli goście będą mogli skorzystać ze śpiewników.

Natomiast w niedzielę 9 grudnia Łowicka Orkiestra Kameralna wykona w seminarium program ku czci Niepokalanej, składający się z oratorium bp. Zawitkowskiego "Domus Dei et Porta Coeli" oraz utworów wokalno-instrumentalnych o tematyce maryjnej. Szczególnie interesująco zapowiada się prawykonanie tradycyjnej pieśni wileńskiej "Radością niebo brzmi całe" w nowym ujęciu, z tekstem dopisanym przez bp. Zawitkowskiego. Tę pieśń wykona Malwina Ciesielska, młoda solistka, ale już mająca w swoim dorobku główne nagrody festiwali kolęd i pastrorałek w Niepokalanowie oraz Będzinie. Początek niedzielnego koncertu o 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama