Nowy numer 22/2020 Archiwum

Niezwykła godzina

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w wielu kościołach i domach w godzinie łaski szturmowano niebo.

W samo południe w świątyniach, kaplicach, a także domach gromadzili się wierni na modlitwie. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 1947 roku, powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Słowa Maryi do serca wzięło sobie wiele osób. Najwięcej osób modliło się w parafiach, w których tego dnia obchodzono odpust. Tak było choćby w Rawie Mazowieckiej, Łęczycy.

Modlitwę organizowały także zgromadzenia zakonne. W Złakowie Kościelnym tego dnia 130. rocznicę istnienia w parafii świętowały bezhabitowe Siostry Służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Zamiast tortu siostry zaprosiły mieszkańców na modlitwę do swojej wyremontowanej kaplicy. Przez godzinę wierni razem z siostrami przed Najświętszym Sakramentem prosili o potrzebne łaski, a także dziękowali za posługę sióstr służek. W modlitwach uczestniczył ks. Piotr Jankowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama