Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Mikołaj w mundurze

W restauracji Stara Łaźnia w Łowiczu odbyło się spotkanie wigiljne. Gośćmi byli wychowankowie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie. W organizację włączyli się Dziesiątacy.

Dziesiątacy, czyli członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. To nie pierwszy raz, kiedy włączają się w akcję pomocowe. Dochowują tym samym tradycji przedwojennego garnizonu 10pp, który pomagał wielu ludziom w mieście.

Od 4 lat pomagają w przygotowaniu spotkania wigilijnego w restauracji Stara Łaźnia. Głównymi organizatorami są właściciele lokalu. Gośćmi były dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie, jeszcze do niedawna formalnie funkcjonujących jako dom dziecka.

Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego przełamania opłatkiem. Modlitwę poprowadził ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu.

Następnie po krótkim występie artystycznym pojawił się nietypowy Święty Mikołaj, bo ubrany w mundur wojskowy. Złożył dzieciakom życzenia. Każdy szkrab coś otrzymał. Dzieciaki również przygotowały niespodzianki m.in. bombki własnego wyrobu oraz karty pocztowe. Wieczór minął w bardzo miłej i świątecznej atmosferze. Na wieczerzy pojawiło się prawie 40 dzieci.

Członkowie stowarzyszenia są wdzięczni właścicielom restauracji za gościnę, firmie przewozowej, która dowiozła dzieci do Łowicza, a także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i Łódzkiemu Związkowi Piłki Nożnej za pomoc w organizacji nagród dla szkrabów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy