Nowy numer 22/2020 Archiwum

Roraty z biskupem i Pasterka w radiu

Tumska parafia mocny akcentem kończy przygotowania do Bożego Narodzenia.

W sobotę 22 grudnia Mszy św. roratniej w zabytkowej archikolegiacie w Tumie  przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. U jego boku modlił się również proboszcz tumskiej parafii ks. Piotr Nowak. Na poranną Mszę św. licznie przybyli wierni, w tym dzieci z lampionami. Biskup Osial, specjalista z katechetyki, wygłosił homilię, w której najmłodsi wzięli czynny udział.

Podczas modlitwy "Ojcze Nasz" dzieci otoczyły ołtarz i razem z kapłanami wznieśli ramiona ku górze, trzymając się za dłonie. Po Komunii św. dwie młode parafianki Agatka i Michalina zaśpiewały "Kolędę dla nieobecnych". Kończy się czas Adwentu, więc biskup Osial przed błogosławieństwem skierował do zebranych życzenia bożonarodzeniowe.

Wigilijny wieczór miejscowi parafianie będą mogli spędzić przy blasku ognia przywiezionego z Betlejem. A to za sprawą harcerzy z hufca ZHP Ozorków, którzy dostarczą go do Tumu. Zapłonie w archikolegiacie w niedzielę 23 grudnia na Mszy św. o 12.00.

Natomiast w Wigilię po raz pierwszy w historii z Tumu zostanie przeprowadzona transmisja radiowa Pasterki. Przeprowadzi ją Radio Łódź na falach eteru, a także w internecie. Mszy św. o północy przewodniczyć będzie ksiądz Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama