Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Roraty z biskupem i Pasterka w radiu

Tumska parafia mocny akcentem kończy przygotowania do Bożego Narodzenia.

W sobotę 22 grudnia Mszy św. roratniej w zabytkowej archikolegiacie w Tumie  przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. U jego boku modlił się również proboszcz tumskiej parafii ks. Piotr Nowak. Na poranną Mszę św. licznie przybyli wierni, w tym dzieci z lampionami. Biskup Osial, specjalista z katechetyki, wygłosił homilię, w której najmłodsi wzięli czynny udział.

Podczas modlitwy "Ojcze Nasz" dzieci otoczyły ołtarz i razem z kapłanami wznieśli ramiona ku górze, trzymając się za dłonie. Po Komunii św. dwie młode parafianki Agatka i Michalina zaśpiewały "Kolędę dla nieobecnych". Kończy się czas Adwentu, więc biskup Osial przed błogosławieństwem skierował do zebranych życzenia bożonarodzeniowe.

Wigilijny wieczór miejscowi parafianie będą mogli spędzić przy blasku ognia przywiezionego z Betlejem. A to za sprawą harcerzy z hufca ZHP Ozorków, którzy dostarczą go do Tumu. Zapłonie w archikolegiacie w niedzielę 23 grudnia na Mszy św. o 12.00.

Natomiast w Wigilię po raz pierwszy w historii z Tumu zostanie przeprowadzona transmisja radiowa Pasterki. Przeprowadzi ją Radio Łódź na falach eteru, a także w internecie. Mszy św. o północy przewodniczyć będzie ksiądz Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy