GN 42/2019 Archiwum

Czy będzie kolejny sukces?

W styczniu odbędzie się finał XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W gronie finalistów są Ewa Smerecka i zespół Koderki z Łowicza oraz Weronika Migda z Sochaczewa.

W naszym regionie eliminacje odbyły się w grudniu w Łodzi i Warszawie. Po występach w Łódzkim Domu Kultury jury zakwalifikowało do finału: solistkę Agatę Radek z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy "Koderki" z Łowickiego Ośrodka Kultury oraz Zespół Wokalny "'AJKI" ze Studia Piosenki AJKI w Ciechocinku.

Instruktorka śpiewu Koderek Ewa Smerecka spróbowała sił w kategorii soliści podczas eliminacji w Domu Kultury "Świt" w Warszawie i także znalazła się w gronie finalistów. Ponadto jury zakwalifikowało do finałowych zmagań w tej kategorii Weronikę Migdę z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie i Natalię Szczygielską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie.

W kategorii zespołowej w Będzinie wystąpią: Zespół Wokalny "La-Ti-Do" ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, Zespół Wokalno-Instrumentalny "Kapela z Ceramicznej" ze Szkoły Podstawowej nr 355 w Warszawie i Chór LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.

Dla przypomnienia wśród laureatów XXI edycji festiwalu jest Malwina Ciesielska z Łowicza, która zdobyła I miejsce w kategorii dziecięcej oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie tradycyjnej polskiej pastorałki "Oj Malyńki". Malwina jest podopieczną Ewy Smereckiej i też występuje w Koderkach. Dla niej występ w Będzinie to szansa na kolejny sukces. Zarówno ona, jak i zespół oraz E. Smerecka są laureatami festiwali kolęd i pastorałek w Radomiu i Niepokalanowie.

Finał jubileuszowej edycji festiwalu potrwa kilka dni. Przesłuchania rozpoczną się 10 stycznia 2019 roku. Ich zwieńczeniem będzie koncert galowy w niedzielę 13 stycznia w sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka. Koncert będzie transmitowany w internecie. Początek o 16.00. Wtedy też zostaną ogłoszeni laureaci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama