Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
lowicz.gosc.pl → Trzej Królowie w Brochowie!

Trzej Królowie w Brochowie! przejdź do galerii

Głównymi organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie "Konfraternia św. Rocha" oraz parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie przy współudziale ogólnopolskiej Fundacji "Orszak Trzech Króli".

W Brochowie orszak przeszedł po raz trzeci  
W Brochowie orszak przeszedł po raz trzeci
Marta Przygoda - Stelmach

Dzięki współpracy z fundacją trzeci rok z rzędu głowy mieszkańców gminy udekorowane były koronami, a w rękach trzymali flagi. Orszak rozpoczął się przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie. Tegorocznych odtwórców roli Trzech Króli przedstawiła prezes Stowarzyszenia "Konfraternia św. Rocha" Marta Przygoda-Stelmach. W tym roku w ich role się wcielili: Dawid Makowski ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie – król Melchior, Oliwier Wosiński ze Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie – król Kacper oraz Eryk Nowakowski ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie – król Baltazar.

Po dotarciu do bazyliki proboszcz parafii ks. Paweł Olszewski uroczyście powitał Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku była Msza św., w trakcie której uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie przedstawili jasełka.

W przygotowanie orszaku włączyła się cała społeczność gminy. Zorganizowanie, ale także zaangażowanie odgrywających role w jasełkach czy przemarszu, przygotowanie strojów, rekwizytów – to wszystko dzieło mieszkańców. W oprawę Eucharystii również zaangażowane były wspólnoty parafialne, Bractwo Śpiewacze "Vexilla Regis" na czele z organistą Bartoszem Izbickim. Swój udział w wydarzeniu miały także Ochotnicza Straż Pożarna w Brochowie i Policja. Plakat wydarzenia także stworzony był przez mieszkańców gminy – Katarzynę i Rafała Kossowskich z pracowni graficznej "Biały Kos".

Stowarzyszenie "Konfraternia św. Rocha" razem z księdzem proboszczem pragną serdecznie podziękować za pomoc w organizacji: Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie, Szkole Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie, Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie.

Już dzisiaj stowarzyszenie i parafia Brochów zapraszają za rok na IV Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie.

« ‹ 1 › »
Orszak Trzech Króli w Brochowie

Foto Gość DODANE 06.01.2019

Orszak Trzech Króli w Brochowie

​  
oceń artykuł Pobieranie..

mps, mg

|

GOSC.PL

publikacja 06.01.2019 20:22

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BROCHÓW
  • DIECEZJA ŁOWICKA
  • ORSZAK TRZECH KRÓLI
  • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

Polecane w subskrypcji

  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
    • Polska
    • Piotr Legutko
    „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X