Nowy numer 22/2020 Archiwum

Szlachecki pokłon przejdź do galerii

W Łęczycy królów było znacznie więcej. Królewskie miasto złożyło pokłon Dzieciątku w szlacheckim stylu.

Mędrcy przybyli na koniach, niosąc tradycyjnie złoto, kadzidło i mirrę. Jednak tego dnia każdy mieszkaniec Łęczycy mógł poczuć się jak król, zakładając koronę na głowę. A chętnych na bogate nakrycie głowy nie brakowało. Tak samo jak regionalnych strojów, kolęd i modlitwy.

Eucharystii w kościele św. Andrzeja Apostoła przewodniczył proboszcz ks. Sławomir Sobierajski. O oprawę muzyczną zadbała scholka parafialna. Zaraz po Mszy św. orszak wyruszył do klasztoru oo. bernardynów. Na miejscu na wszystkich wędrowców czekała Święta Rodzina, przed którą dary złożyli Mędrcy w szlacheckich strojach. Jak na szlachciców przystało, przed Najwyższym Królem zdjęli czapki z piórami, schowali szable i nisko się pokłonili. Za przykładem Mędrców poszli mieszkańcy miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama