Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Dopełnienie świąt przejdź do galerii

W parafii św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie Mazowieckim odbył się koncert z udziałem m.in. Teresy Lipowskiej i Krystyny Czubównej. Mieszkańcy z radością czekali na to wydarzenie.

Od 7 lat niewielka świątynia w Radziwiłłowie gości znane z seriali i programów telewizyjnych gwiazdy, które chcą kolędować razem z mieszkańcami. 6 stycznia wystąpili: Teresa Lipowska, Krystyna Czubówna, Danuta Stankiewicz, Halina Rowicka, Anna Bystroń-Jajkiewicz, Małgorzata Szarek, Martyna Młynarska-Modlińska, Krzysztof Kalczyński, Maciej Jachowski, Karol Kukowka, Grzegorz Urban.

Nad całością czuwała autorka wieczoru Noemi Joanna Zasada, która na tę okoliczność przygotowała wiersze o tematyce świątecznej. Koncert „Kolędowe zamyślenie” przyciągnął wielu wiernych. - Dla nas to dopełnienie świąt. Mimo że od Bożego Narodzenia minęło już trochę czasu i karnawał zdaje się przyćmiewać święta, to dla nas Objawienie Pańskie jest kolejnym świętem, które celebrujemy. Cieszę się, że możemy to zrobić właśnie w taki sposób. Bardzo podobały mi się aranżacje kolęd w wykonaniu Małgosi Szarek i Anny Bystroń. Energetyczne, radosne - takie jak święta - mówiła Bożena Orłowska.

Artyści zaprezentowali kolędy w niebanalnych aranżacjach. Nie zabrakło duetów, popisów wokalnych, ale przede wszystkim gościła rodzinna atmosfera.

Podczas koncertu podziękowania i życzenia od ministerstwa kultury z okazji jubileuszu urodzin, a także 40-lecia pracy artystycznej otrzymała Danuta Stankiewicz. Gratulacje i życzenia złożył także proboszcz parafii, a mieszkańcy nagrodzili panią Danutę gromkimi brawami.

Ks. M. Młynarczyk MIC już zaprosił zarówno artystów, jak i mieszkańców na przyszłoroczny koncert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy