Nowy numer 43/2020 Archiwum

W Nim źródło radości

– Bardzo się cieszę, że jest takie wydarzenie, bo teraz wiele osób wybiera inne, niekoniecznie odpowiedzialne formy zabawy. Tutaj możemy być sobą – młodymi, wierzącymi ludźmi, którzy nie wstydzą się wiary i chcą być razem – mówi Kasia Grad z Lubochni.

Pod hasłem C+M+B 2019 odbył się II Chrześcijański Bal Młodzieżowy. Nazwa wydarzenia to nie tylko skrót, ale także nawiązanie do tego, co piszemy na drzwiach podczas kolędy. 6 stycznia w restauracji „Zacisze” w Łowiczu prawie 100 młodych osób tańczyło w rytm dyskotekowych przebojów, dowodząc, że chcą i potrafią współpracować przy różnych okazjach, ale także dobrze się bawić. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

– Mędrcy, którzy szli oddać pokłon, początkowo nie wiedzieli, dokąd idą, kogo zobaczą. Ale już wtedy wiedzieli, że to nie gwieździe mają oddać hołd, że ona jedynie wskazuje drogę. My także idziemy, często nie wiedząc dokąd. Ale idąc za Światłem, spotykając dobrych ludzi, dotrzemy do Boga. A może tak jak tamta gwiazda dziś my możemy doprowadzić kogoś do Jezusa. Może to my mamy nieść Światło, które zostało nam objawione – mówił ordynariusz. – Dobrze, że tu jesteście, bo to świadczy o tym, że radość, którą macie w sobie, ma źródło w Nowonarodzonym. Przeżyjcie z radością to wydarzenie, które zostało dane wam przez Pana i dobrych ludzi. Cieszcie się i radujcie z objawienia, ale i z waszej wspólnoty – dodał bp Dziuba.

Po Eucharystii młodzież przybyła do sali, gdzie czekał na nią DJ, a także ciepłe potrawy i ponad sześć godzin zabawy. Bal rozpoczął się polonezem i wspólną modlitwą. Na wydarzenie młodzi przybyli m.in. z Łęczycy, Rawy Mazowieckiej i Lubochni. – Znamy się, lubimy, jesteśmy z jednej wspólnoty, więc gdy ks. Rafał Nawrocki ogłosił, że jest takie wydarzenie i że pomoże nam zorganizować dojazd i inne formalności, nie zastanawialiśmy się. I absolutnie nie żałujemy, długo będziemy jeszcze wspominać ten bal, bo zabawa jest świetna. Jeśli w przyszłym roku znów będzie taka możliwość, przyjedzie nas dużo więcej – mówi Zuzanna Sygitowicz.

Organizatorem wydarzenia był ks. Jacek Zieliński, diecezjalny duszpasterz młodzieży, wraz z księżmi Kamilem Gocem, Robertem Błaszczykiem, Michałem Szkupińskim, a także rodzicami i przyjaciółmi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama