Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wydziergana Święta Rodzina

Zrobione są często z tego, co jest pod ręką – zapałek, opakowań po cukierkach, a nawet kabli elektrycznych. Każda z nich to małe arcydzieło.

W Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą do końca stycznia czynna jest wystawa szopek bożonarodzeniowych. To efekt dorocznych konkursów świątecznych, organizowanych przez placówkę. W 2017 r. odbył się jubileuszowy, 25. z kolei, i gdy w minionym roku – ze względu na przeprowadzaną termomodernizację muzeum – konkursu nie ogłoszono, rozdzwoniły się telefony. – Widać, że stał się tradycją świąteczną Sochaczewa. To nas zdopingowało do działania. Zrobiliśmy przegląd najpiękniejszych szopek, z których większość wydobyliśmy ze swoich zbiorów – mówi Beata Tarka z sochaczewskiego muzeum, organizator konkursów.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy