Nowy numer 43/2020 Archiwum

Duch Święty posłał... Gołębia przejdź do galerii

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej. Podziękowania za 21 lat pełnienia posługi moderatora otrzymał ks. Grzegorz Gołąb.

Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy seminaryjnej, gdzie swoim świadectwem podzielił się ks. Marek Balwas. Kapłan na co dzień posługujący w Włocławku razem z łowicką wspólnotą oddał się Jezusowi w Godzinie Miłosierdzia, a także odmówił Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W homilii ordynariusz diecezji przypomniał znaczenie sakramentu chrztu. - Pierwszy sakrament, który czyni nas Bożymi dziećmi, w którym już doznajemy Bożego miłosierdzia, jest dla nas darem na całe życie. Wy, ci, którzy jesteście na co dzień związani z Kościołem, wiarą, naukami ks. Franciszka Blachnickiego, radujcie się, że przez chrzest zostaliście włączeni do wspólnoty Kościoła, a przez dobrych ludzi, różne wydarzenia, słowa weszliście do wspólnoty Ruchu Światło-Życie - mówił bp Dziuba.

Na zakończenie Eucharystii w obecności biskupa, kapłanów i ponad 300 osób podziękowania za 21 lat posługi moderatora oazy w diecezji łowickiej otrzymał ks. Gołąb. Wspólnota ułożyła wiersz, w którym zawarła najważniejsze kwestie, wydarzenia i wyrazy wdzięczności dla kapłana. Wraz z wierszem ks. Gołąb otrzymał 21 róż. Jedną natomiast dostał nowy moderator - ks. Sylwester Bernat, któremu z humorem obiecano, że z czasem kwiatów będzie więcej, ale to wymaga pracy.

Słowa wdzięczności wyraził także ks. Gołąb. - Najpierw dziękuję Bogu za dar życia, chrztu, kapłaństwa. Później podziękować chcę bp. Alojzemu Orszulikowi i obecnemu zawsze wśród nas bp. Andrzejowi F. Dziubie za to, że w 1997 r. bp Orszulik powierzył mi funkcję moderatora, a w 2004 r. bp Dziuba pozwolił ją kontynuować. Dziękuję także o. Blachnickiemu za każdą jego myśl, radę, słowo. Z całego serca chcę podziękować też wam. Przede wszystkim za wiarę, wspólnotę, ale także za waszą otwartość, modlitwę, dobre słowa, radość i gotowość - mówił do zgromadzonych ks. Grzegorz.

Dalsza część podziękowań odbyła się w auli seminaryjnej, gdzie wyświetlony został film przygotowany przez wspólnotę dla ks. Grzegorza. Nie zabrakło w nim zdjęć z różnych wyjazdów, spotkań, rekolekcji, Eucharystii, ale także nagrań, w których członkowie wspólnoty wspominają, jak poznali księdza, za co mu dziękują i czego życzą. Film uruchomił lawinę wspomnień, które wybrzmiewały przy wspólnym stole podczas agapy. Kilka osób osobiście podziękowało moderatorowi, dzieląc się swoim świadectwem. Wiele osób zgodnie przyznaje, że pojawienie się kapłana w ich życiu przyniosło wiele zmian na lepsze. - Kilkanaście lat temu poznaliśmy księdza, który od tamtej chwili prowadzi nas do Chrystusa, umacnia, wspiera. Duch Święty posłał nam... Gołębia i przez niego zaczął działać w naszym życiu - mówi jedno z małżeństw należących do Domowego Kościoła.

Po oficjalnych podziękowaniach nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem. Biskup Dziuba pobłogosławił opłatek i złożył wszystkim zgromadzonym życzenia, a następnie każdy indywidualnie mógł podzielić się słowem i chlebem ze wspólnotą, ordynariuszem diecezji, kapłanami i nowymi członkami Ruchu Światło-Życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama