Nowy numer 23/2020 Archiwum

Sukcesy naszych solistek

Ewa Smerecka z Łowicza i Weronika Migda z Sochaczewa laureatkami XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Prestiżowy festiwal odbył się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. W finałowych przesłuchaniach od 10 do 12 stycznia wzięli udział dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, chóry i młodzieżowe kapele, soliści i grupy wokalne. W sumie zaprezentowało się 120 zespołów i solistów spośród 1625, którzy startowali w eliminacjach przeprowadzonych w 33 polskich miastach oraz na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

W niedzielę 13 stycznia, podczas koncertu galowego w sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie, ogłoszono laureatów. W tym gronie znalazły się reprezentantki naszego regionu.

Ewa Smerecka z Łowicza zajęła III miejsce w kategorii soliści - dorośli. Jest instruktorem śpiewu. Opiekuje się m.in. Dzięcięco-Młodzieżowym Zespole Ludowym "Koderki", który także brał udział w finałowych przesłuchaniach, ale tym razem bez sukcesu. Laureatem tego festiwalu był podczas 17. edycji w 2011 roku.

Sukcesem zakończył się też występ Weroniki Migdy z Sochaczewa, która zajęła III miejsce w kategorii soliści - młodzież. Na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie.

Grand Prix zdobył Chór Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama