GN 42/2020 Archiwum

Message z Panamy

Uczestnik ŚDM w Panamie Maciej Kaczor przesłał do redakcji łowickiej wiadomość z pierwszymi wrażeniami. Zachęcamy do śledzenia relacji i łączności w modlitwie.

Serdecznie pozdrowienia z Panamy! Wraz z Janem z parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach udaliśmy się na Światowe Dni Młodzieży do Monagrillo w diecezji Chitré. Docelowo ma tu przebywać ponad 400 pielgrzymów z Polski. Na miejsce, po 26 godzinnej podróży, dojechaliśmy po pierwszej w nocy z poniedziałku na wtorek. Panamczycy, mimo późnej pory, powitali nas bardzo serdecznie. Przygotowali dla nas specjalne transparenty z naszymi imionami i napisami po polsku oraz zaprezentowali także kawałek swojej kultury, tańcząc tradycyjne "El punto".

Główne aktywności odbywają się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Monagrillo (widoczny na zdjęciach). Tutaj spotykamy się na wspólnej modlitwie i katechezach traktujących o haśle tegorocznych Dni: "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". Oprócz tego zwiedzamy lokalne miejsca, w których poznajemy tradycyjne przysmaki Panamczyków. Pierwszy dzień był bardzo aktywny i zakończył się krótką zabawą taneczną, w trakcie której nasi gospodarze mogli spróbować swoich sił na parkiecie przy melodiach znad Wisły. Potem każdy pielgrzym został odebrany przez swoją rodzinę goszczącą i wspólnie, już w domu, zjedliśmy kolację. Nam trafił się smaczny filet z rekina. ¡Hasta pronto!

Message z Panamy   Maciej Kaczor Kolejny dzień rozpoczął się od niezwykłego wydarzenia, które zelektryzowało całą parafię - w kościele parafialnym w Monagrillo odbył się polski ślub. Dwoje pielgrzymów, którzy poznali się na ŚDM w Krakowie jako wolontariusze, tutaj postanowiło zawrzeć związek małżeński. Po Mszy św. zorganizowano polskie wesele z naszymi tradycyjnymi tańcami. Potem czeka nas jeszcze koncert w Chitré i codzienne spotkanie z panamską kulturą podczas wieczerzy. Sześciogodzinna różnica między Polską a Panamą sprawia, że jeszcze sporo dnia przed nami ¡Hasta pronto! - napisał Maciej.

Message z Panamy   Maciej Kaczor

Message z Panamy   Maciej Kaczor

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama