Nowy numer 42/2020 Archiwum

Spotkanie jak w lipcu 2016

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Dziś do młodych z całego świata dołączy papież Franciszek. Dla tych, którzy zostali w Polsce, miasta szykują alternatywy. W diecezji łowickiej Rawa Mazowiecka zaprasza na spotkanie.

W lipcu 2016 r. młodzi z całej diecezji gromadzili się w miastach wraz z młodymi z Włoch, Białorusi i Francji podczas Dni w Diecezji. Pamiętając atmosferę ŚDM Kraków 2016, także teraz chcą być razem. Gdy młodzież spotka się z papieżem Franciszkiem w Panamie, ci, którzy zostali w kraju, spotkają się w Rawie Mazowieckiej. Zaproszenie wciąż jest aktualne.

– Niestety w tym roku nie zdołałam dotrzeć do faktycznego miejsca spotkania, Panamy, ale do Rawy dotrę na pewno, bo to moje miasto – mówi Julia Redlicka. – Uważam, że to idealna okazja do celebrowania ŚDM. Głównym celem jest bliskie spotkanie z Panem Bogiem, zobaczenie żywego Kościoła, który tworzą młodzi. To też idealna okazja do integracji młodzieży naszej diecezji, bo oprócz modlitwy równie istotna jest dobra zabawa, a tej nie będzie brakowało – dodaje Julia, która bierze czynny udział w przygotowaniu rawskiej Panamy.

Młodzi z wspólnoty Genesis wraz z ks. Pawłem Olszewskim zachęcają do udziału poprzez filmiki, zdjęcia promujące wydarzenie, ale przede wszystkim modlą się o dobre owoce ŚDM 2019 zarówno dla młodych będących w Ameryce Środkowej, jak i tych, którzy przyjadą w sobotę do Rawy Mazowieckiej.

Spotkanie rozpocznie się w 26 stycznia o 10.00 w Miejskim Domu Kultury. Nie obowiązują żadne zapisy na wydarzenie. Jak zapewniają organizatorzy – dla każdego znajdzie się miejsce. W trakcie spotkania młodzi uczestniczyć będą w Eucharystii, koncertach, konferencji. Przewidziany jest także posiłek, by młodym nie zabrakło sił do świętowania.

„Panama w Rawie” zakończy się koncertem Olgi Szomańskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na profilu facebookowym „Duszpasterstwo młodzieży diecezji łowickiej – rejon rawski” oraz na wydarzeniu „Światowe Dni Młodzieży - Panama w Rawie Mazowieckiej”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama