Nowy numer 7/2019 Archiwum

Dumka o Bolesi

Na długo przed Soborem Watykańskim II stała się prekursorką ekumenizmu. Poprzez codzienne czyny miłości zbliżała do siebie prawosławnych i katolików.

Błogosławiona Bolesława Lament jest założycielką Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Jest jedyną łowiczanką wyniesioną na ołtarze. Ochrzczona była w kościele Świętego Ducha, stąd też jej kult w tej łowickiej parafii jest silny. Szczególnie od kiedy proboszczem został ks. Władysław Moczarski. W niedawno zakończonym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan zanoszono w świętoduskiej świątyni modlitwy za wstawiennictwem bł. Bolesławy, która w swych wysiłkach na rzecz jedności Kościoła była wierna Chrystusowemu pragnieniu z Wieczernika: „Ojcze, spraw, aby wszyscy stanowili jedno”.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL