Nowy numer 22/2020 Archiwum

W mundurze na Jasną Górę

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa może powiększyć się o nową grupę. Są plany, żeby tworzyli ją strażacy, policjanci, funkcjonariusze służby więziennej, harcerze, a nawet członkowie grup rekonstrukcyjnych.

O takich zamierzeniach poinformował ks. Roman Sękalski na dorocznym podsumowaniu działalności Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Spotkanie odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

Grupę mają tworzyć przedstawiciele wszystkich służb mundurowych z terenu diecezji łowickiej, oprócz wojskowych, choć ci też są mile widziani na pielgrzymce. - Zapraszamy przede wszystkim tych, którzy czują się związani z mundurem poprzez działalność w OSP, straży państwowej, policji i służbie więziennej. Chcemy też zaprosić klasy mundurowe szkół średnich, harcerzy i grupy rekonstrukcyjne - mówił ks. Sękalski, przewodnik grupy białej ŁPPM, a także... strażak ochotnik OSP Domaniewice. Dlatego też ofertę skierował w pierwszej kolejności do strażaków.

Ksiądz Sękalski w promocji idei współpracować będzie ze st. kpt. Arkadiuszem Makowskim, komendantem powiatowym PSP w Łowiczu. Na stronach internetowych komendy oraz pielgrzymki pojawią się niezbędne informacje.

Jednym z celów powstania grupy mundurowej jest codzienna formacja na szlaku, nie tylko duchowa, ale poprzez szkolenia, a nawet musztrę.

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w tym roku po raz 24. Termin jest niezmienny. Pielgrzymi wyruszą z Łowicza 6 sierpnia, żeby do celu dotrzeć 14 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama