Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

W mundurze na Jasną Górę

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa może powiększyć się o nową grupę. Są plany, żeby tworzyli ją strażacy, policjanci, funkcjonariusze służby więziennej, harcerze, a nawet członkowie grup rekonstrukcyjnych.

O takich zamierzeniach poinformował ks. Roman Sękalski na dorocznym podsumowaniu działalności Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Spotkanie odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

Grupę mają tworzyć przedstawiciele wszystkich służb mundurowych z terenu diecezji łowickiej, oprócz wojskowych, choć ci też są mile widziani na pielgrzymce. - Zapraszamy przede wszystkim tych, którzy czują się związani z mundurem poprzez działalność w OSP, straży państwowej, policji i służbie więziennej. Chcemy też zaprosić klasy mundurowe szkół średnich, harcerzy i grupy rekonstrukcyjne - mówił ks. Sękalski, przewodnik grupy białej ŁPPM, a także... strażak ochotnik OSP Domaniewice. Dlatego też ofertę skierował w pierwszej kolejności do strażaków.

Ksiądz Sękalski w promocji idei współpracować będzie ze st. kpt. Arkadiuszem Makowskim, komendantem powiatowym PSP w Łowiczu. Na stronach internetowych komendy oraz pielgrzymki pojawią się niezbędne informacje.

Jednym z celów powstania grupy mundurowej jest codzienna formacja na szlaku, nie tylko duchowa, ale poprzez szkolenia, a nawet musztrę.

Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w tym roku po raz 24. Termin jest niezmienny. Pielgrzymi wyruszą z Łowicza 6 sierpnia, żeby do celu dotrzeć 14 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy