Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czuwali przy Czarnej Madonnie

W ostatnią styczniową noc ok. 450 osób, głównie z dekanatu głowieńskiego, trwało na modlitwie na Jasnej Górze w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Następnie ks. Zbigniew Kielan, wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie, przywitał wszystkich przybyłych. Wśród nich były grupy zorganizowane, jak i osoby, które pielgrzymowały osobno. Swoją reprezentację, oprócz parafii dekanatu głowieńskiego, miała parafia z Łyszkowic, należąca do sąsiedniego dekanatu Łowicz - Świętego Ducha.

Wydarzenia w Kaplicy Cudownego Obrazu transmitowane były w internecie zarówno na stronie klasztoru jasnogórskiego, jak i na stronie facebookowej głowieńskiej parafii św. Jakuba. Duchowo z pielgrzymami łączył się ks. Stanisław Banach, proboszcz tej parafii i dziekan głowieński, który przez łącze telefoniczne skierował do nich swoje słowo.

Wszyscy księża obecni na czuwaniu spowiadali. O 22.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa z rozważaniami i Litanią Loretańską. Prowadził ją ks. Tomasz Trzciński, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Głownie.

Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnił zespół Archeo z parafii św. Jakuba Apostoła, znany także ze szlaku pieszej pielgrzymki z Głowna na Jasną Górę.

O północy sprawowana była Eucharystia w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Głównym celebransem był ks. Krzysztof Osiński, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach.

Homilię wygłosił ks. Trzciński. Swoje rozważania odniósł do odczytanej Ewangelii o cudzie w Kanie Galilejskiej. - Maryja jest pełna wiary, ufności w Bożą moc mówiąc: "Zróbcie wszystko cokolwiek wam Syn mój powie". Dla nas to znaczy: wejdźcie na drogę posłuszeństwa Bogu - ucznia Chrystusa, który upodabnia się do Pana Jezusa przez swoje myślenie i postępowanie - mówił ks. Trzciński.

Po Mszy św. odbyła się agapa. Następnie ks. Kielan poprowadził Drogę Krzyżową. O 3.00 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwę prowadził ks. Jerzy Modelewski, proboszcz parafii św. Kazimierza Królewicza w Łyszkowicach. Kolejną modlitwą były Godzinki do Matki Bożej, które intonował ks. Adrian Czerwiński, wikariusz parafii św. Andrzeja Apostoła i św. Małgorzaty w Dmosinie.

Przed końcowym błogosławieństwem pielgrzymi oddali się w opiekę Maryi. Akt zawierzenia odczytał ks. Krzysztof Przybysz, proboszcz parafii św. Wojciecha w Mąkolicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL