Nowy numer 7/2019 Archiwum

Fachowcy od wychowania

– Nasz patron jest wzorem nie tylko dla salezjanów, ale i dla każdego człowieka. Wsłuchał się w głos młodzieży i odpowiedział na jej potrzeby – mówił ks. Henryk Chibowski SDB.

Wspólnota salezjańska – zarówno zakonna, jak i świecka – obchodziła uroczystość św. Jana Bosko, swojego założyciela. Liturgiczne wspomnienie Ojca i Nauczyciela młodzieży, jak nazywa się świętego, przypada 31 stycznia, w rocznicę jego śmierci. W diecezji łowickiej salezjanie mają dwie wspólnoty zakonne. W Żyrardowie posługują w parafii świętych Cyryla i Metodego, natomiast w Kutnie-Woźniakowie w parafii św. Michała Archanioła. Przy obu parafiach funkcjonują również oratoria. Przez lata działalności wrosły w lokalną społeczność. Dla salezjanów z Woźniakowa minione miesiące to czas obchodów jubileuszowych. Minęło 80 lat od ich przybycia w to miejsce oraz 50 lat od konsekracji świątyni.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL