Nowy numer 7/2019 Archiwum

Przeciw bylejakości

Późną nocą, po pięciogodzinnej podróży z lotniska Tocumen w Panama City do Monagrillo w prowincji Herdera, nasz autokar zatrzymał się przed małym zadaszonym miejskim parkiem. Gdy wysiedliśmy, oprócz fali gorąca uderzyło nas jeszcze cieplejsze przywitanie ze strony zgromadzonego tłumu Panamczyków. Rozpoczęły się dla nas Dni w Diecezjach.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie dobiegły końca. Z papieżem Franciszkiem modlił się ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba i grupa diecezjan, w tym skierniewiczanie. Osoby, które pamiętały przepiękne momenty z diecezji łowickiej sprzed 2,5 roku, gdy nasze domy i ulice opanowali rozśpiewani Francuzi i Włosi, poczuły się, jakby oglądały pocztówki z przeszłości. Pocztówki, na których miejsce liściastych drzew zajęły rozłożyste palmy, ale uśmiechy i dobro bijące z każdej twarzy pozostały te same. I podobnie jak wtedy na rynku w Skierniewicach, tak teraz w Monagrillo przywitaliśmy się z naszymi rodzinami, goszczącymi nas jak starzy znajomi, mimo że wcześniej nie łączyło nas nic oprócz wiary w jednego Boga.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL