Nowy numer 7/2019 Archiwum

Zanim pójdzie do przedszkola

Od kilku lat na terenie diecezji niczym grzyby po deszczu powstają punkty opieki nad maluchami. Budowlany boom na tego typu placówki cieszy, bo świadczy o tym, że z roku na rok także między Łodzią a Warszawą rodzi się coraz więcej dzieci.

W 2017 roku po raz pierwszy od 20 lat w Polsce urodziło się ponad 400 tys. dzieci. Oznacza to, że wskaźnik dzietności, czyli liczba urodzonych dzieci przypadających na statystyczną kobietę w wieku rozrodczym, wyniósł 1,45. Jak czytamy na stronach GUS: „Wzrost liczby urodzeń w 2017 roku dotyczył przede wszystkim dzieci urodzonych jako drugie, trzecie i w dalszej kolejności (…). Rodzą najczęściej kobiety w wieku 25−29 lat i 30−34 lata; wzrosła również płodność kobiet w starszych grupach wiekowych, co może świadczyć o realizacji odroczonych zamierzeń prokreacyjnych”. W 2017 roku w województwie łódzkim przyszło na świat 23 872 dzieci.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL