Nowy numer 42/2019 Archiwum

Taki, który nie patrzy na siebie

Od pierwszej niedzieli Adwentu diecezjanie modlą się o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza do WSD w Łowiczu. Modlitwa trwa każdego dnia w innej parafii, w kolejności alfabetycznej. Do tej pory o nowych kapłanów modlili się wierni z 83 parafii.

Formy modlitwy w parafii są różne. Jednak zawsze w centrum jest Eucharystia, podczas której wierni przyjmują Komunię św. w intencji powołań. W Łaniętach dzień modlitwy przypadł w niedzielę. Wierni przed każdą Mszą św. modlili się Różańcem, Koronką do Miłosierdzia Bożego, a chorzy i cierpiący ofiarowali swój trud. We wspomnienie Świętych Cyryla i Metodego modlili się wierni z parafii Wniebowzięcia NMP w Lubochni. W homilii wikariusz parafii ks. Maciej Budnik wspomniał słowa św. Wincentego Pallottiego, zwracając także uwagę na potrzebę kapłanów w codziennym życiu.

– Święty Wincenty pisał m.in. tak: „Panie Jezu, usuń mnie, a wprowadź siebie, niech zniszczone zostanie życie moje, a całe życie Chrystusa będzie moim życiem, (...) rozpamiętywaniem, medytacją i modlitwą. Miłość Chrystusowa będzie moją miłością”. Dziś musimy sobie zdawać sprawę, że kapłan, który zostaje dany Kościołowi świętemu, to taki kapłan, który nie patrzy na siebie. Musimy modlić się o takich księży, zakonników, którzy będą wiedzieli, że to nie oni są najważniejsi, ale powinniśmy także stworzyć przestrzeń przyszłym powołaniom. Stworzyć warunki w domu, w szkole, w parafii, aby młody człowiek, na którego Pan zsyła swoje powołanie, był nauczony przez nas, czym są ofiara, poświęcenie, zaangażowanie, modlitwa, oddanie życia Jezusowi – mówił ks. Budnik.

W wielu parafiach inicjatywa modlitwy o powołania wyszła od wiernych, którzy już od dawna proszą Boga o przyszłych kapłanów i siostry zakonne w pierwsze czwartki lub niedziele miesiąca. Także koła Żywego Różańca nie ustają w modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL