GN 42/2019 Archiwum

Rekolekcje dla kobiet w Szymanowie

W miniony weekend 7 pań uczestniczyło w indywidualnych rekolekcjach w ciszy w klasztorze sióstr niepokalanek w Szymanowie. Zapisy na kolejne edycje trwają.

Od wakacji w klasztorze sióstr niepokalanek w Szymanowie działa dom rekolekcyjno-formacyjny. Siostry prowadzą zarówno grupową, jak i indywidualną formację. Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet - wyciszenia, zatrzymania, zastanowienia się nad swoim życiem - niepokalanki prowadzą rekolekcje, w ciszy opierając się na kontemplacji słowa Bożego. W programie nie brakuje także ćwiczeń duchowych inspirowanych medytacjami św. Ignacego Loyoli.

Najbliższy dzień skupienia rozpocznie się 1 marca. - Zaczynamy kolacją w piątek wieczorem, tak by panie nie musiały zwalniać się z pracy czy obowiązków. Przez całą sobotę medytujemy nad Pismem Świętym, mamy też indywidualne rozmowy duchowe. Modlimy się różańcem, Koronką do Miłosierdzia Bożego. Uczestniczymy także w Eucharystii - mówi s. Donata, odpowiedzialna za prowadzenie rekolekcji. – Myślę, że to przystępna forma dla każdej z pań, Zwłaszcza tych, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd z powodu pracy czy rodziny. Te 24 godziny są naprawdę intensywne i wiele z pań ceni sobie taką formę ćwiczeń, ale też „złapania oddechu” w codzienności - dodaje niepokalanka.

Inną propozycją dla kobiet przygotowaną przez zgromadzenie w Szymanowie są warsztaty, podczas których kobiety będą wzmacniały swoje poczucie wartości. Rekolekcje odbędą się 16 i 17 marca. Szczegóły programu i link do zapisów znajdują się na profilu facebookowym sióstr niepokalanek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama