Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gmina Maków partnerem VI DDK

Grono partnerów DDK powiększa się z roku na rok. W przygotowanie tegorocznej edycji po raz pierwszy włączyła się gmina Maków na czele z wójtem Jerzym Stankiewiczem.

Do grona partnerów DDK dołączają kolejne miasta i gminy. Włodarze nie tylko wspierają wydarzenie, ale także chcą w nim uczestniczyć z mieszkankami. Po raz pierwszy swoją obecność na VI Diecezjalnym Dniu Kobiet zapewniły mieszkanki Gminy Maków, które na wydarzenie przyjeżdżają z wójtem Jerzym Stankiewiczem.

Pielgrzymi Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę, a także ich rodziny doskonale znają zarówno włodarza jak i Maków, w którym co roku 6 sierpnia spędzają czas na wspólnej modlitwie, zabawie i noclegu. W muszli koncertowej 7 sierpnia podczas ŁPPM sprawowana jest Eucharystia.

Amfiteatr w Makowie był świadkiem wielu koncertów, także podczas ŁPPM.   Amfiteatr w Makowie był świadkiem wielu koncertów, także podczas ŁPPM.
Gmina Maków

Obiektów i miejsc wartych odwiedzenia w makowskiej gminie jest więcej. Na uwagę zasługują chociażby kościoły - jeden w Makowie z 1774r.w stylu późnobarokowym, a drugi w Pszczonowie wybudowany w II połowie XV wieku.

Kościół św. Wojcecha Biskupa i Męczennika w Makowie   Kościół św. Wojcecha Biskupa i Męczennika w Makowie
Gmina Maków

Kościół św. Doroty w Pszczonowie   Kościół św. Doroty w Pszczonowie
Gmina Maków

Gmina ma charakter rolniczy. Wielu rolników specjalizuje się w uprawach sadowniczych owoców miękkich (porzeczki, aronii i truskawki), a także w uprawie pieczarki. Maków otoczony jest ze wszystkich stron pięknymi lasami obfitującymi w grzyby i zwierzynę. Przez gminę przepływają dwie rzeki Pisia i Uchanka. Są też retencyjne zbiorniki wodne w Pszczonowie i Woli Makowskiej, które są systematycznie zarybiane i stanowią atrakcję dla wędkarzy.

Brak wielkiego przemysłu, oraz stosunkowo duża powierzchnia zalesień powodują, że środowisko jest tu nieskażone. Wszystko to, oraz bliskość dużych aglomeracji miejskich przyczynia się do atrakcyjności terenów nadających się do celów rekreacyjnych. Walory przyrodnicze powodują, że coraz więcej osób pragnie zamieszkać na  terenie gminy. Jednym z głównych celów rozwoju Gminy Maków jest zapewnienie mieszkańcom wysokiego poziomu życia poprzez rozwój sfery gospodarczej, społecznej, tworzenie przyjaznych warunków zamieszkania.

Naszego partnera możecie poznać także podczas VI DDK w strefie wystawowej.

źródło: https://www.gminamakow.info/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama