Nowy numer 43/2019 Archiwum

Tłusty czwartek w Skierniewicach

Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta w Skierniewicach w tłusty czwartek na ulicach miasta rozdawali pączki przechodniom. To już 4. odsłona tej akcji.

W wielu miastach diecezji od rana można było zauważyć długie kolejki ustawiające się w cukierniach, piekarniach i sklepach. Mieszkańcy, ale także Urzędy Miast dbają by uczcić tłusty czwartek. W Urzędzie Miasta Żyrardowa interesanci zaczynali załatwianie spraw od słodkiego poczęstunku. Na każdego, kto przybył do ratusza, czekał pączek.

Faworki, oponki, i różnego rodzaju pączki przyciągały mieszkańców miast. Często na jednym pączku się nie kończy. 

- Dziś podobno się nie tyje od pączków, sprawdzam to osobiście. Zjadłam już trzy i to chyba jeszcze nie będzie koniec. Ciężko się oprzeć, kiedy w cukierni mamy taki wybór. Ja jednak jestem tradycjonalistką i najbardziej lubię te z nadzieniem różanym - mówi Anna Kamińska, mieszkanka Żyrardowa.

Mieszkańcy Skierniewic chętnie sięgali po słodki poczęstunek   Mieszkańcy Skierniewic chętnie sięgali po słodki poczęstunek
Magdalena Gorożankin / Foto Gość

W Skierniewicach pączka można było otrzymać... na ulicy. Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy w Skierniewicach od godz. 16.00 rozdali ponad 100 słodkich ciastek.

- Przechodnie chętnie częstują się słodkościami, choć na początku są w lekkim szoku, że za darmo mogą wziąć pączka. Dla nas to wielka radość móc widzieć uśmiechnięte twarze - mówi Adelina Bielicka z Młodzieżowej Rady Miasta.

- Organizujemy więcej podobnych akcji. W Dzień Kobiet głównie panowie z MRM będą rozdawać skierniewiczankom tulipany. Organizujemy też Marsz Mikołajów, wietrzenie szafy. Chcemy pomagać mieszkańcom. Dziś rozdajemy pączki nie tylko przechodniom, ale także tym, którzy nie mogli sami kupić słodkości. Chcemy dzielić się tym, co mamy. Dziś pączkiem i uśmiechem, w kolejnej akcji wymienimy się garderobą... - mówi Julia Szymańska, która rozdawała pączki na ulicach Skierniewic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama