Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ministranci i lektorzy zagrają w Rawie Mazowieckiej

W najbliższą sobotę 9 marca w Rawie Mazowieckiej odbędzie się XV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Biskupa Łowickiego.

Ze względu na jubileuszową odsłonę zawody odbędą się we wszystkich kategoriach w jednej miejscowości. W rawskich halach mistrzowie diecezji łowickiej wyłonieni zostaną w kategoriach ministrant, lektor młodszy, lektor starszy i open.

Diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Sebastian Antosik zdecydował, że zmagania będą miały charakter memoriału jego asystenta Michała Wieczorka, który zmarł w zeszłym roku. Śp. Michał mieszkał w Rawie Mazowieckiej i związany był z parafią ojców pasjonistów, stąd też memoriał rozpocznie się Mszą św. w świątyni, w której przez lata służył przy ołtarzu.

Program XV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Biskupa Łowickiego

  • 9.30 - Msza św. koncelebrowana w kościele parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej (ojcowie pasjoniści) pod przewodnictwem biskupa ordynariusza (kapłani proszeni są o wzięcie alb i fioletowych stuł, a ministranci i lektorzy swoich szat liturgicznych).
  • 10.35 - 15.30 - rozgrywki halowe (Hala Hotelu Tatar - kat. ministrant; Hala Millenium - kat. lektor młodszy i open; Hala OSiR - kat. lektor starszy. Drużyny z parafii powinni posiadać wypełniony protokół zgłoszeniowy, który był wysłany drogą pocztową we wcześniejszym czasie oraz odpowiednie dokumenty zaświadczające przynależność do LSO oraz wiek),
  • 15.30 - gala i wręczenie nagród (Hala Millenium),
  • 16.30 - zakończenie finałów diecezjalnych.

Ministranci i lektorzy zagrają w Rawie Mazowieckiej  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama