Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zaproszenie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na Dzień Kobiet

Już jutro - 8 marca - hala wschodnia dworca Łódź Fabryczna stanie się Stacją Kobiet. Cykliczne wydarzenie pod tym właśnie hasłem każdego roku przyciąga rzeszę pań chcących nie tylko celebrować swój dzień, ale także zadbać o siebie.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kobiet na zdrowy tryb życia, wykonywanie badań profilaktycznych i zapobieganie chorobom, a także zachęcenie ich do różnych form aktywności fizycznej. Tego dnia w specjalnie wydzielonej strefie na dworcu, który tego dnia stanie się "kolejową kliniką", porad będą udzielać specjaliści z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Porad udzielą m.in. onkolog, kardiolog, nefrolog, pulmonolog, a także dietetycy, którzy przeprowadzą analizę masy ciała i pomogą w doborze diety.

Na tym nie koniec. Studentki z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będą edukować, jak poprawnie przeprowadzić samobadanie piersi, a także opowiedzą o profilaktyce w zakresie raka szyjki macicy. W czasie imprezy przed budynkiem dworca (od strony wschodniej) będzie stał mammobus, w którym będą wykonywane badania mammograficzne (bezpłatne w ramach NFZ dla pań między 50. a 69. rokiem życia). Uczestniczki Stacji Kobiet będą mogły także bezpłatnie skorzystać z przesiewowego (komputerowego) badania wzroku. W ramach wydarzenia będzie można bezpłatnie wykonać konsultację trychologiczną oraz badanie stanu skóry głowy i włosów.

Ofertę dla pań przedstawią także trenerzy fitness. Porad kosmetycznych udzielą profesjonaliści w strefie urody. Żadna z pań nie wyjdzie ze spotkania głodna. Stacja kobiet wypełni się zapachami zdrowych potraw i przekąsek, które pochodzą  od lokalnych producentów żywności. Nie zabraknie też tradycyjnych dań. Na kobiety czekać będą także stoiska z ubraniami, najnowszymi kolekcjami bielizny oraz kupony rabatowe. Impreza rozpocznie się o godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy