Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielkopostna modlitwa w trzech intencjach

W parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie duszpasterze wyszli z propozycją modlitw w konkretnych intencjach na czas Wielkiego Postu. Od niedzieli przez 40 dni wierni modlą o powołania kapłańskie, rodziny i dzieci nienarodzone.

Inspiracją do podjęcia modlitwy o nowe powołania i wszystkich kleryków WSD w Łowiczu była wizyta alumnów w parafii. Trzej klerycy wraz z rektorem seminarium ks. Piotrem Kaczmarkiem przyjechali do Międzyborowa 3 marca, by opowiedzieć o swoim powołaniu, wskazać na potrzebę służby, obecności kapłanów i prosić o modlitwę.

Na odpowiedź wiernych nie trzeba było czekać. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu parafianie modlą się każdego dnia w intencji swoich rodzin za wstawiennictwem św. Józefa. Otaczają modlitewną opieką także dzieci nienarodzone. Kilka osób zdecydowało się podjąć duchową adopcję – modlić się w intencji poczętego dziecka przez 9 miesięcy.

W niedzielę po każdej Mszy św. przygotowane były także karteczki z imionami kleryków WSD w Łowiczu. Wierni chętnie podjęli wielkopostną modlitwę w ich intencji.

Wypełniając praktyki wielkopostne, wierni zabrali ze sobą także deklaracje, w których ofiarują swój post w danej intencji. Deklaracje złożą na Mszy św. podczas rekolekcji. W ramach jałmużny do kościoła przynoszą artykuły spożywcze, by wesprzeć jeden z rodzinnych domów dziecka.


Na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego" można znaleźć specjalny serwis na Wielki post: wielkipost.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama