Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zaproszenie na Dni Otwarte do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu

Od 5 kwietnia drzwi seminarium otwarte będą dla młodych mężczyzn, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda życie kleryka "od kuchni". Na spotkanie w seminarium zapraszają księża przełożeni i alumni.

Przez cały czas młodzieńcy od 15. roku życia mogą zapisywać się na Dni Otwarte w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 5 kwietnia o 17.00, a zakończy w niedzielę o 13.00. Przez ten czas zainteresowani będą sprawdzać, jak wygląda codzienne życie kleryków - uczestniczyć razem z księżmi i alumnami w nabożeństwach, modlitwie, posiłkach, korzystać razem z czasu wolnego. Dowiedzą się także, jak wygląda studiowanie w WSD.

Przełożeni i alumni seminarium czekają na wszystkich mężczyzn, którzy myślą o podjęciu drogi kapłaństwa, ale także na tych, którzy zwyczajnie chcą zobaczyć, jak żyją klerycy. - Myślę, że warto skorzystać z zaproszenia, bo przede wszystkim jest to czas dla tego młodego człowieka, który przyjedzie do nas. Tu najpierw spotka się z Panem Bogiem, dopiero później z nami - klerykami. Czasem wystarczy chwila, żeby obudziło się powołanie, czasem to długa droga. Ci, którzy przyjadą, będą mogli przekonać się, w którą stronę chcą iść. Wejdą w naszą rzeczywistość, zobaczą, jak to wygląda, i być może utwierdzą się w swoich myślach, planach, decyzjach. Czekamy i zapraszamy z radością - mówi kleryk V roku Piotr Zieliński.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: wsd@diecezja.lowicz.pl lub dzwoniąc pod numer: 46 837 60 16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama