Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rawa Mazowiecka. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

W parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej rzesza miłośników jednośladów spotkała się na oficjalnym otwarciu sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się przy krzyżu nieopodal kaplicy, skąd motocykliści i ich rodziny przejechali do kaplicy na uroczystą Mszę św., której przewodniczył ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii.

Zwracając się do motocyklistów, kapłan życzył im, by - wyjeżdżając na drogi - podziwiali piękno świata stworzonego przez Boga, a także aby ich wyjazdy i powroty były zawsze bezpieczne. Ksiądz proboszcz prosił Boga o bezpieczny i udany sezon dla miłośników jednośladów, a także o to, aby ich pasja była nie tylko formą odpoczynku, ale także docenianiem dzieł Bożych.

O oprawę liturgii zadbali motocykliści. Po Mszy św. nastąpiło poświęcenie maszyn. Po Eucharystii sprzed kościoła ruszyła Parada Motocyklowa, której finał miał miejsce nad zalewem Tatar. Były ciepły posiłek i moc słodkości. Podczas pikniku motocykliści zbierali datki na remont rawskiego oddziału dziecięcego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama