powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
Święcenie pokarmów w Radziejowicach  
Ze święconkami do Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach przyszli aktorzy, malarze, rzeźbiarze i mieszkańcy miejscowości. Magdalena Gorożankin / Foto Gość

Święcenie pokarmów w Radziejowicach przejdź do galerii

W Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach bp Andrzej F. Dziuba święcił pokarmy. To jedyne miejsce, w którym ordynariusz diecezji od kilku lat dokonuje obrzędu.

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

|

GOSC.PL

dodane 20.04.2019 17:46
0

Co roku w Wielką Sobotę w Domu Pracy Twórczej należącym do kompleksu pałacowego w Radziejowicach spotykają się pracownicy, przyjaciele miejsca, a także aktorzy i znane osoby, by razem świętować Zmartwychwstanie Pańskie.

Od kilku lat w tym dniu zebranym towarzyszy biskup łowicki Andrzej F. Dziuba, który tylko w tym miejscu dokonuje obrzędu poświęcenia pokarmów. W tym roku razem z ordynariuszem przyjechał także bp Wojciech Osial i ks. Bogumił Karp.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem, podczas którego zgromadzeni wysłuchali „Stabat Mater” L. Boccheriniego w wykonaniu kwintetu smyczkowego „Arte dei Suonatori” i Marzeny Michałowskiej (sopran).

Koncertu wysłuchało blisko ponad 200 osób, wśród których byli gospodarze miejsca - wieloletni dyrektor Bogumił Mrówczyński, wójt gminy Radziejowice Urszula Ciężka - zaprzyjaźnieni włodarze z okolicznych miejscowości, a także aktorzy, malarze, rzeźbiarze. Wśród nich m.in. Jarosław Gajewski, Ewa Wiśniewska, Marian Konieczny, Krystyna Tkacz.

Znane osoby często zaglądają do Radziejowic szukając tu ciszy i natchnienia. Także tegoroczne święta postanowili spędzić z najbliższymi właśnie tu. Niektórzy z nich przebyli wiele kilometrów, by dotrzeć na spotkanie z przyjaciółmi i jeszcze dziś wracają w rodzinne strony.

Tym, którzy zostają w Radziejowicach i tym, którzy wracają do domu, ordynariusz diecezji złożył życzenia. - Życzę wszystkim ponownego zachwytu nad zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. To jest jedyna noc, która nie ma świadków, ale ma tych, którzy prawdę niosą. Przeżyjmy ten czas w gronie najbliższych, ale przede wszystkim w obecności Jezusa Zmartwychwstałego i Jego miłości - mówił bp Dziuba.

Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili jajkiem i udali do swoich domów, a także do pałacu, by przygotować się do wieczornej Liturgii.

1 / 1
Święcenie pokarmów w Radziejowicach

Foto Gość DODANE 20.04.2019

Święcenie pokarmów w Radziejowicach

​W Domu Ludowym w Radziejowicach bp Andrzej F. Dziuba poświęcił pokarmy na stół wielkanocny. Wśród wiernych, którzy przynieśli swoje święconki byli artyści, aktorzy. Spotkanie rozpoczęło się koncertem "Stabat Mater" w wykonaniu muzyków klasycznych.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • AKTORZY
  • DOM PRACY TWÓRCZEJ
  • RADZIEJOWICE
  • STABAT MATER
  • WIELKA SOBOTA
  • ŚWIĘCENIE POKARMÓW

Polecane w subskrypcji

  • Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
    • Historia Kościoła
    • Rozmowa Jacka Dziedziny
    Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
  • Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
    • Świat
    • Franciszek Kucharczak
    Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
  • Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
    • Sport
    • Piotr Sacha
    Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
  • Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
    • Kościół
    • Szymon Babuchowski
    Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE