Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielkanocne życzenia biskupa ordynariusza

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego bp Andrzej F. Dziuba skierował życzenia wielkanocne do Czytelników i Przyjaciół "Gościa Łowickiego".

Pan nasz i nadzieja

Tajemnica Paschy Pana naszego Jezusa Chrystusa pozostaje najdoskonalszym znakiem mocy Pana i Jego nadziei dla nas, ludu wiary. Przejście Jezusa przez mękę i śmierć stało się drogą, która otwiera ostateczną perspektywę życia, i to życia wiecznego. Pan żyje i my - w Jego mocach - mamy pewny dar życia i radości w domu Ojca (por. J 14, 2).

Jezus, Słowo, które zamieszkało między nami (por. J 1, 14), musiał podjąć w ludzkim ciele drogę krzyżową, cierpienie i haniebną śmierć na krzyżu, aby w nowości Jego miłości te właśnie znaki wydały owoce miłosierdzia. Miłość miłosierna okazała się zwycięstwem w pełni chwały, nie tylko Boga, ale i naszą chwałą, chwałą zmartwychwstania.

Poranek paschalny, radosne "Alleluja!" pokazują, że Pan odkupił swe owce i zmył grzechów zmazę. Pan naprawdę do końca umiłował (por. J 13, 1). Obyśmy tylko ten wielki dar sercem przyjęli, tego doświadczyli i w swym życiu wydali tego piękne owoce. Oto poległ Wódz Życia, ale króluje żywy dla nas i dla naszego zbawienia.

Zatem w tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Dzielmy się tą radością z innymi, mając głęboką świadomość, że to dar dla całego świata, dla ludzi i całej natury żywej i martwej. Chwała zmartwychwstałego Pana jest bowiem dla wszystkich i wszystkiego. Takie są w Jezusie Chrystusie nowe dzieje zbawienia.

Na dni przeżywania tajemnic paschalnych łączę się z Wami wszystkimi, Drodzy Diecezjanie, a także Czytelnicy i Przyjaciele "Gościa Łowickiego". Dzielę radość tych niezwykłych dni i doświadczeń najważniejszych tajemnic naszej wiary. Radosne "Alleluja!" niech zabrzmi w Waszych sercach i rodzinach, miejscach pracy i zamieszkania; dzielcie się obficie tą paschalną radością z innymi. Świat współczesny na nią czeka. Nie można prawdy zmartwychwstania Jezusa świętować tylko dla siebie i w sobie. Pan prawdziwie zmartwychwstał ku naszemu zmartwychwstaniu i życiu, a my, wszyscy ludzie paschalni, mamy być tego radosnymi zwiastunami.

Błogosławieństwo Boga wszechmogącego - Ojca i Syna, i Ducha Świętego - niech Wam towarzyszy i w Was ożywia wiarę, nadzieję i miłość.

bp Andrzej F. Dziuba


Radości i nadziei z faktu, że Miłość pokonała śmierć wszystkim Czytelnikom życzy także redakcja "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama