GN 03/2020 Archiwum

XIV Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o puchar KnC: Rozgrywki – dzień 1. przejdź do galerii

Dobiegły końca rozgrywki ministrantów i lektorów. Dziś drużyny walczyły o wejście do finałów, podczas których poznamy mistrzów Polski LSO w piłce nożnej halowej. Zacięta walka odbyła się na 12 halach sportowych w Skierniewicach i Sochaczewie.

Pierwszy raz w historii Mistrzostw o puchar KnC rozgrywki odbywają się w dwóch miastach diecezji. W Skierniewicach na 8 halach rywalizowali ze sobą zawodnicy w kategoriach lektor młodszy i lektor starszy. W Sochaczewie mecze rozegrało 39 drużyn w kategorii ministrant. Do diecezji łowickiej przyjechały grupy Liturgicznej Służby Ołtarza z całej Polski. Zawodnicy bardzo poważnie traktują Mistrzostwa. – Przy ołtarzu i na boisku trzeba dać z siebie wszystko. W kościele to głównie skoncentrowanie uwagi na swojej posłudze, godne służenie Panu Bogu. Na boisku skupienie też jest ważne, ale tu musimy bardziej wykazać się fizycznie. Jest nam łatwiej, bo dobrze się znamy z kościoła, razem trenujemy więc nie ma nieporozumień i kłótni. Wygramy, dziś już wiemy, że jutro zagramy w finałach – mówił Jakub Zbróg z parafii MB Częstochowskiej w Miedzierzy.

Ministranci z parafii w Miedzierzy zagrają także jutro podczas finałów.   Ministranci z parafii w Miedzierzy zagrają także jutro podczas finałów.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Poziom zawodników jest dość wyrównany, choć każda z drużyn ma różne doświadczenia i czas przygotowania do Mistrzostw. Drużyna z parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu trenuje od września 2018r., a dziś sięga po zwycięstwo. Za pierwszego trenera wybrali Jezusa, zaś tym ziemskim jest Wojciech Romaniuk. – Chłopcy są bardzo zaangażowani i mocno przeżywają rozgrywki, ale są też szczęśliwi, że choć trenują od niedawna udało im się dostać na Mistrzostwa Polski. Pierwszy mecz wygraliśmy,  drugi poszedł trochę słabiej, ale jutro zagramy w finałach. Co prawda o niższe miejsca, ale dla nas to i tak duże wyróżnienie – mówi W. Romaniuk. Na sukces drużyny złożona jest praca wielu osób – kapłanów posługujących w parafii, ale także rodziców, którzy wspierają swoje dzieci.

Oficjalne wyniki dzisiejszych rozgrywek poznamy na wieczornej gali. Na zakończenie dnia dla  zawodników koncert zagrają „Wyrwani z niewoli”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama