Nowy numer 43/2020 Archiwum

XIV Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o puchar KnC. Koncert przejdź do galerii

Pierwszy dzień mistrzostw dobiegł końca. Przedstawiciele LSO z całej Polski spotkali się w hali w Skierniewicach, by odpocząć po emocjonującym dniu, pomodlić się, wysłuchać świadectwa i zaangażować się całym sercem w koncert Wyrwanych z Niewoli.

Zanim jednak ministranci i lektorzy udali się na miejsca noclegowe, spotkali się ponownie w hali sportowej. Tym razem już nie rywalizowali, a integrowali się podczas rozmów i koncertu Wyrwanych z Niewoli. Na początku wieczornej gali, zgodnie z obietnicą, zostały rozlosowane koszulki piłkarzy reprezentacji Polski. Dziś do ministrantów i lektorów powędrowały 4 koszulki, m.in. Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Fabiańskiego.

Na zakończenie dnia dla młodych zawodników wystąpili Jacek "Heres" Zajkowski i Piotrek Zalewski, czyli Wyrwani z Niewoli. Chłopaki za pomocą hip-hopu podzielili się świadectwem, jak zostali wyzwoleni z nałogów, zniewolenia przez Jezusa w sakramencie pokuty i pojednania. Razem z Liturgiczną Służbą Ołtarza artyści modlili się za pomocą piosenek, tańca, gestów uwielbienia. Na koncercie obecni byli także biskupi łowiccy - ordynariusz diecezji Andrzej F. Dziuba i biskup pomocniczy Wojciech Osial oraz organizatorzy mistrzostw.

Podczas gali poznaliśmy także jutrzejszych finalistów, którzy powalczą o tytuł Mistrza Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej i zdobędą puchar "Króluj nam, Chryste". Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim, po którym błogosławieństwa udzielili biskupi. Przed zawodnikami kolejny dzień zmagań, które - jak zgodnie przyznają - odbywają się w duchu chrześcijańskiej rywalizacji.

Tabela wyników i układ jutrzejszych meczów znajdują się na stronie http://www.osirskierniewice.pl/aktualnosci/lso-finaly/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama