Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Pielgrzymka z Łęczycy do Leśmierza

Wierni z Łęczycy pielgrzymowali pieszo do parafii Opieki św. Józefa w Leśmierzu.

W środę 1 maja sprzed figury Matki Bożej na pl. Kościuszki wyruszyła II Piesza Pielgrzymka na odpust do Leśmierza. W ten sposób, we wspomnienie św. Józefa Robotnika, wierni z parafii św. Andrzeja w Łęczycy uczcili Opiekuna Jezusa, którego figura znajduje się w tamtejszym kościele. Warto wspomnieć, że w łęczyckiej parafii św. Józef, patron dobrej śmierci, jest szczególnie czczony. W zeszłym roku w kościele odsłonięto odnowiony jego wizerunek. Obraz znajdujący się niegdyś w bocznej kaplicy stał się głównym obrazem bocznego ołtarza.

W pielgrzymce uczestniczyło prawie 60 osób. Duchowym przewodnikiem był ks. Sławomir Sobierajski, proboszcz parafii. Nad bezpieczeństwem pątników czuwali strażacy z ochotniczych jednostek z Łęczycy, Lubienia i Topoli. Podczas drogi liczącej 10 km pielgrzymów na poczęstunek zaprosili do strażnicy OSP mieszkańcy Dzierzbiętowa. W Leśmierzu pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. odpustowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama