Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Z flagą i kotylionami

Na różne sposoby mieszkańcy diecezji świętowali przywiązanie do biało-czerwonej.

Od 2004 roku obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Z roku na rok coraz więcej osób, instytucji i samorządów nadaje uroczysty charakter temu dniowi. W Skierniewicach Komenda Hufca ZHP - wraz z mieszkańcami - poniosła ulicami miasta 300-metrowy biało-czerwony symbol z placu Jana Pawła II na teren Muzeum Historycznego Skierniewic. Z okazji święta budynek oświetlono w barwach narodowych. Flagę niosła m.in. Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu, Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP, Krzysztof Jażdży, prezydent Skierniewic.

Flagę niesiono także ulicami Kutna z akompaniamentem Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Konin. W marszu w patriotycznych barwach udział wzięły m.in. władze powiatu i miasta na czele z prezydentem Kutna Zbigniewem Burzyńskim i jego zastępcami. Przed Urzędem Miasta flagę wciągnięto na maszt, odegrano hymn państwowy i hymn UE. Później w parku Traugutta odbył się także "Bieg ku biało-czerwonej”.

Na ulicach Łowicza flagi i gadżety w narodowych barwach rozdawali Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, wiceprezes Dariusz Klimczak, poseł Paweł Bejda, a także burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, pracownicy Ratusza i harcerze łowickiego hufca ZHP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama