Nowy numer 2/2021 Archiwum

Prośba przed 40. rocznicą pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

18 maja 1920 r. przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o dziękczynieniu Bogu za Jego życie. 2 czerwca przypadnie 40. rocznica jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Zachęcamy naszych Czytelników do wspominania z nami tamtego wydarzenia.

Ojca Świętego wszędzie witały  tłumy wiernych. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II przebiegała pod hasłem: „Gaude Mater Polonia” (Ciesz się, Matko Polsko). Jej celem był udział papieża w obchodach 900. rocznicy śmierci św. Stanisława, patrona Polski. Papież odwiedził wówczas: Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Łącznie w spotkaniach z Ojcem Świętym w czasie I pielgrzymki uczestniczyło prawie 10 mln Polaków.

Słynne słowa, które padły podczas Mszy św. na ówczesnym pl. Zwycięstwa w Warszawie, dały Polakom siłę do walki z komunizmem. Jan Paweł II powiedział wówczas: "Wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!".

W związku z okrągłą rocznicą chcemy zaprosić naszych Czytelników do włączenia się w akcję medialną, która ma przypomnieć tamte wydarzenia. Zachęcamy Was do nadsyłania zdjęć (bądź reprodukcji) z tamtego spotkania. Jeśli w Waszych domach przechowujecie pamiątki związane z tamtą pielgrzymką (chusty, wejściówki, bilety), zróbcie im zdjęcia i też nam je prześlijcie. Bardzo zależy nam także na Waszych wspomnieniach z tamtych czasów. Piszcie do nas i wysyłajcie zdjęcia, reprodukcje, fotografie pamiątek na adres: lowicz@gosc.pl.


Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama