Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Marcinkowe granie" w Siedlcu przejdź do galerii

W kościele pw. św. Marcina w Siedlcu odbyła się druga edycja "Marcinkowego grania". Miejscowa schola wraz ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Kulturalnym "Impet" przygotowała koncert z okazji 10. rocznicy istnienia zespołu.

Marcinki powstały w 2009 r. z inicjatywy nowo przybyłego proboszcza ks. Ireneusza Cieślaka oraz Magdaleny Bindas. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy wierni mogli wysłuchać pieśni ku czci Stwórcy. Koncert zatytułowany był "W niebo głos". Hasło to było zaproszeniem dla każdego biorącego udział w uroczystości do wspólnego śpiewania. Uroczystość poprowadzili Lidia Majda i Jakub Szymczak, którzy wspominali różne wydarzenia z życia Marcinków i zapowiadali kolejne występy. Wśród nich nie zabrakło solowych wykonań. Widowiskowe okazało się połączenie przez najmłodsze dziewczynki elementów śpiewu i choreografii.

W ramach przerywnika między występami na ekranie pojawiały się nagrania archiwalne Marcinków - z przygotowań do koncertów, wyjazdów oraz inne zabawne momenty z ostatnich kilku lat. Podczas spotkania M. Bindas podzieliła się świadectwem. W kilku słowach opowiedziała, że zawsze marzyła, aby jej zespół grał koncerty uwielbienia, działał w parafii i nieustannie śpiewał na Bożą chwałę. Dodała również, że jej prośby zostały wysłuchane.

Głos zabrał również ks. Ireneusz, dziękując dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w śpiew i dbałość o liturgię od muzycznej strony. Wszyscy organizatorzy jubileuszu otrzymali podziękowania, a niektórzy ze śpiewających - tytuł honorowych członków Marcinków.

Po koncercie odbyło się spotkanie przed świątynią. Tam na gości i uczestników koncertu czekał tort jubileuszowy, a zarazem urodzinowy ks. Ireneusza. Ponadto dziewczyny ze scholi wręczały krówki ze specjalną dedykacją i podziękowaniami od Marcinków za przybycie. Wielu mieszkańców chwaliło niedzielny koncert, ale także pracę scholi przez cały rok. - Widać, że każda dziewczynka śpiewa całą sobą. To był piękny koncert - podsumowała pani Monika, parafianka.

O występie i o samej scholi wypowiedziała się również założycielka i opiekunka grupy. - Na chwilę obecną jest u nas 26 dziewczynek. Wiadomo, liczba ta nie jest stała, ale oscyluje w granicach 20 - zdradziła Magdalena. - Przez te 10 lat napotkałam wiele trudności na swojej drodze, jednak dzięki wsparciu bliskich osób oraz pomocy Boga wciąż jesteśmy tutaj i możemy dawać radość ludziom i śpiewać na chwałę Boga. Schola daje życie. Dzięki takim grupom młodzież angażuje się w życie parafii i nie daje jej "umrzeć".

- Za rok odbędzie się kolejny jubileusz Marcinków. Mamy nadzieję, że koncert będzie równie piękny jak ten. Chwała Panu! - tymi słowami uroczystość zakończył ks. Ireneusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama