Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dekret na pierwszą parafię i zmiany personalne w diecezji

Neoprezbiter ks. Tomasz Szcześniak otrzymał dekret kierujący go do pracy w parafii. Dziś także ogłoszono zmiany personalne wśród księży posługujących w diecezji łowickiej.

Decyzją Kurii Diecezjalnej, neoprezbiter ks. Szcześniak został skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.

Dziś w południe w sali konferencyjnej kurii łowickiej bp Andrzej F. Dziuba wręczył dekret neoprezbiterowi w obecności proboszcza parafii ks. Krzysztofa Krawczyka, dyrektora Wydziału Personalno-Administracyjnego kurii bp. Wojciecha Osiala i wikariusza generalnego ks. Wiesława Wronki.

– Bardzo się cieszę, że zostałem skierowany do Międzyborowa. Dużo się modliłem w intencji mojej pierwszej parafii, jeszcze jej nie znając. Ufałem Panu Bogu, że postawi mnie na kapłańskiej drodze w miejscu, gdzie będę mógł wiele się nauczyć – mówi ks. Tomasz. – Postaram się jak najlepiej służyć ludziom. Będę starał się z całego serca sprostać wyzwaniom, inicjatywom i w pewnym sensie być częścią tej parafii – dodaje.

Zmiany nastąpiły także w różnych urzędach sprawowanych przez kapłanów w diecezji łowickiej.

W 5 parafiach zmienili się proboszczowie. M.in. parafię pw. św. Wawrzyńca w Kocierzewie obejmie duszpasterską opieką ks. Krzysztof Chmielewski, w Witoni proboszczem mianowano ks. Zbigniewa Łuczaka, który dotychczas pełnił posługę w parafii św. Michała Archanioła w Kamionie. Teraz urząd proboszcza będzie sprawował tam ks. Arkadiusz Grodzicki. Zmiana nadeszła także w parafii oo. pasjonistów w Rawie, gdzie proboszczem został o. Zbigniew Pisiałek CP, i w parafii Grzymkowice-Byki, gdzie proboszczem został ks. Piotr Borowski.

Na emeryturę przeszedł ks. Zbigniew Olton, który pozostanie w parafii w Witoni, wspierając ją jako rezydent. 18 wikariuszy przeprowadzać się będzie na terenie diecezji łowickiej od 25 czerwca.

Pełna lista zmian personalnych w diecezji łowickiej

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama