Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Poświęcenie kapliczki w Albinowie przejdź do galerii

Dziekan głowieński ks. Stanisław Banach poświęcił przydomową kapliczkę w Albinowie k. Głowna. Stanisław Dańczak postawił ją po śmierci żony Marianny z prośbą o zbawienie jej duszy.

Na uroczystości zgromadziła się rodzina, sąsiedzi i przyjaciele państwa Dańczaków. Kapliczka powstała w kilka tygodni. W jej centrum jest Jezus Miłosierny, a nad Jego wizerunkiem stoi figurka Matki Bożej Niepokalanej. Tuż obok dewocjonaliów umieszczony jest także portret śp. Marianny Dańczak, która zmarła w październiku ubiegłego roku. – Byliśmy dobrym małżeństwem. Ciężko mi po stracie mojej żony, nie mogłem znaleźć sobie miejsca, więc pomyślałem, że wzniosę kapliczkę, przy której będę się modlił za jej duszę. Plac był, wykonawca też się znalazł i teraz mam miejsce, gdzie myślą i modlitwą łączę się z żoną – mówi pan Stanisław.

Poświęcenie kapliczki miało uroczystą oprawę. Grono sąsiadów i przyjaciół modliło się wraz z wykonawcami kapliczki, rodziną i ks. Banachem, który miesiąc temu zaprezentował książkę o kapliczkach Głowna i okolic. – Tej kapliczki w książce nie ma, ale historia życia pana Stanisława zasługuje na książkę. Niewykluczone, że ona powstanie, a kapliczkę dołączymy do pozostałych opisanych w albumie w dodruku lub jako dodatek. To plany na niedaleką przyszłość – mówił podczas uroczystości ks. Banach.

Po uroczystej Mszy św. mieszkańcy jeszcze długo czuwali przy kapliczce, śpiewając pieśni maryjne i modląc się indywidualnie. Nie zapominają w modlitwie o zmarłej sąsiadce. Kapliczka stała się miejscem, o które każdy dba i przy którym codziennie zanoszone są modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama